zachmurzenie duże
16°
14°
niedziela
Reklama
UG Mstów
Narodowe Czytanie w Mstowie z pisarką Agnieszką Krawczyk
07 września 2021 r. | 12:06
0

W niedzielę odbyło się Narodowe Czytanie w Mstowie z pisarką Agnieszką Krawczyk. W tym roku w całej Polsce, w przeróżnych instytucjach, czytano "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. W Mstowie w GOK-u Narodowe Czytanie zorganizowała Biblioteka Gminna.

Podczas „spotkania bibliotecznego" miały miejsce jeszcze dwa wydarzenia. Przed inscenizacją „Moralności Pani Dulskiej" odbyło się wręczenie dyplomów najmłodszym czytelnikom, czyli dzieciom, które biorą czynny udział w programie „Mała książka - wielki człowiek". Program polega na czytaniu przez dzieci książek oraz zbieraniu naklejek (gdy zgromadzi się ich dziesięć na karcie czytelnika, otrzymuje się dyplom). Biblioteka ma kilkunastu takich małych czytelników i co jakiś czas ich nagradza. Akcja trwa nadal i można zapisywać do niej dzieci w wieku przedszkolnym.

Punktem kulminacyjnym niedzielnego spotkania było spotkanie z pisarką, Panią Agnieszką Krawczyk - autorką wielu książek obyczajowych, wypełnionych ciepłem, wielobarwnością postaci i miejsc. Jednocześnie jest ona też autorką kryminałów, piszącą pod pseudonimem Iga Horn. Pisarka zdradziła kulisy pisania i procesu wydawniczego. W ciekawy sposób ukazała też radości i trudności bycia pisarzem. /UG, Biblioteka/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *