zachmurzenie duże
17°
16°
czwartek
Reklama
fot. UG Mstów
Wakacje w Mstowie
29 lipca 2021 r. | 11:59
0

W pierwszych dwóch tygodniach wakacji Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie zorganizował dla dzieci zajęcia artystyczne i rekreacyjne. Na mstowskim rynku odbyły się spotkania, w trakcie których dzieci mogły za darmo i dobrowolnie skorzystać z różnych form ciekawego spędzenia czasu wolnego.

Sytuacja luzowań obostrzeń pandemicznych pozwoliła swobodnie wyjść na tereny otwarte i rekreacyjne, a instruktorom plastyki GOKu w Mstowie umożliwiła organizację wakacyjnych atrakcji na świeżym powietrzu. Propozycje podzielone były na dwa bloki tematyczne:

1. plastyczny (poświęcony malowaniu)
2. rekreacyjny (skoncentrowany na grach i zabawach).

Dzieci w każdym wieku mogły korzystać z różnych propozycji, takich jak:
- stanowisko malowania gigaobrazu na folii, przy użyciu farb i pędzli;
- stanowisko malowania kredą na dużym kartonie leżącym na placu rynku;
- stanowisko kolorowanek przy stoliku z kredkami;
- stanowisko malowania gąbkami i wałkami (wykonując odbitki i kolorowe obrazy na dużych kartonach).

Dzieci musiały wykazać się sprytem i wytrwałością w doborze farb - przy odbijaniu rąk czy wałkowaniu obrazów i rysowaniu kredą na kartonie leżącym u ich stóp. Wszystko to zostało przez małych artystów potraktowane jako wyzwanie i przygoda. Efektem tych wakacyjnych działań jest wystawa prac, która będzie prezentowana na stronie internetowej GOKu.

Bezdyskusyjnym hitem wakacyjnych „szaleństw” okazały się zajęcia z balonami. Balony można było samemu wypełnić powietrzem lub wodą. Służyły one wówczas do różnych celów: te napompowane powietrzem można było udekorować malując na nich wzory mazakami; można było nimi grać. Te napełnione wodą służyły jako piłka do gry, do zawodów turlania, czy do gry w hokeja. Natomiast najlepiej balony sprawdzały się jako „bomby”, którymi dzieciaki obrzucały się aż do ich pęknięcia. Słoneczna pogoda sprzyjała wodnym bitwom, a entuzjazm dzieci nie miał końca.

Informacja:  Krzysztof Drynda - Dyrektor GOK Mstów / UGDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *