słabe opady śniegu
-2°
-3°
sobota
Reklama
Urząd otwarty na osoby niesłyszące i głuchonieme
25 lutego 2021 r. | 08:30
5

Urząd Gminy Mstów poinformował, że w ustawa o języku migowym i innych środkach komunikowania się daje prawo osobom niesłyszącym i głuchoniemym do skorzystania z usług tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw w urzędzie.

W związku z powyższym osoba uprawniona, która zamierza skorzystać z powyższego uprawnienia, zobowiązana jest zgłosić ten fakt w sekretariacie Urzędu Gminy Mstów, ul. Gminna 14, w terminie co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Osoba głuchoniema bądź niesłyszącą powinna skontaktować się z urzędem za pomocą czterech środków komunikacji. Mailowo na adres ug@mstow.pl, faksem pod nr 34 3785558, drogą tradycyjną na adres Urzędu Gminy Mstów, ul. Gminna 14, 42-244 Mstów, oraz telefonicznie pod nr 34 3284005.

Zastanawia mnie ta ostatnia możliwość. W jaki sposób osoba niesłysząca lub głuchoniema może skontaktować się z urzędem telefonicznie?

Może się czepiam, ale takie "coś" znalazłem na stronie urzędu - TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Urząd otwarty na osoby niesłyszące i głuchonieme”

 1. Danusia pisze:

  Gmina po raz kolejny pokazuje, że urzędnicy zasługują na wysokie premie i jacy to są fachowcy. Do pracy w UG nikt z poza układu się nie dostanie.

  11
  1
 2. Niesprawny pisze:

  Kto pełni funkcję tłumacza migowego w gminie?
  Chcę wiedzieć, bo nie chcialbym, żeby mnie obsługiwał jakiś radny ,,niemowa”.

  14
  1
 3. Ignac pisze:

  Wychodzi na to , że Gęsiarz utworzył nowe stanowisko w Urzędzie.
  Pracownik migowy.
  Podejrzewam, że rocznie będzie obsługiwać ze 3 osoby….

  9
  1
 4. Kłopotek pisze:

  A ja myślałem, że to wszystko aby pomóc osobom i tak już pokrzywdzonym przez los. Miałem nadzieję, że przeczytam ten wpis i będzie tam zawarta informacja: jeżeli jesteś niepełnosprawny, to zadzwoń do urzędu a my umówimy się na dogodny dla ciebie termin i w tym czasie zorganizujemy np. tłumacza. A tutaj jak zwykle: masz problemy, to sobie radź sam. Bo przecież masz aż 4 możliwości kontaktu z urzędnikiem (czyli w sumie nic się nie zmienia, bo tak jest od dawna).
  Gratulacje państwo urzędnicy ??????.
  Róbcie tak dalej – taczki czekają.

  9
  2
 5. HGW pisze:

  Kłopotek. Nie rozumiem Twojego postu. Jak może na przykład osoba niema zadzwonić do gminy i zamówić tłumacza……. ?

  7
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *