bezchmurnie
21°
20°
poniedziałek
Reklama
Powiat pozyskał 390 tys. zł na budowę drogi Gąszczyk – Srocko!
14 sierpnia 2019 r. | 08:40
1

W Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowy na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Umowy podpisywali członek zarządu Beata Białowąs i dyrektor Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Jerzy Motłoch wraz z przedstawicielami blisko 30-stu gmin i powiatów, w tym przedstawiciel Powiatu Częstochowskiego.

Na ten cel w roku 2019 zostało przeznaczone łącznie prawie 6,5 mln zł, z czego Powiat Częstochowski pozyskał w tym programie 390 000 zł na budowę drogi na odcinku Gąszczyk - Srocko.

Środki finansowe są pozyskiwane w ramach opłat za wyłączenie gruntów rolnych z produkcji na podstawie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

Wnioski na pozyskanie środków budżetowych z tytułu wyłączeń gruntów rolnych z produkcji są składane raz w roku i podlegają kwalifikacji, po zakończeniu których sporządzana jest lista rankingowa zadań objętych dofinansowaniem. Ponadto utworzona jest również lista wniosków oczekujących na dofinansowanie, uruchamiana w sytuacji pozyskania środków np. gdy nastąpi rezygnacji z listy podstawowej lub w wyniku przeprowadzonych przetargów wystąpią oszczędności.Jedna odpowiedź do “Powiat pozyskał 390 tys. zł na budowę drogi Gąszczyk – Srocko!”

  1. pieszy pisze:

    Jeśli ta szeroką droga powiatowa
    będzie drogą transportu rolnego,to chodnika pewnie nie zrobią…
    No i jak będę chodzić na grzybki do lasu przy takim ruchu? Znowu poboczem ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *