zachmurzenie umiarkowane
20°
17°
czwartek
Reklama
Sprawca śmiertelnego wypadku w Jaskrowie był pod wpływem psychotropów
20 sierpnia 2019 r. | 11:49
0

W sobotę policjanci z komendy doprowadzili do Sądu 26-letniego częstochowianina, który w środę 14 sierpnia doprowadził do zderzenia trzech pojazdów. Wypadku nie przeżył 67 - letni mężczyzna. Jak się okazało sprawca był pod wpływem środków psychotropowych. Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Jaskrowie w minioną środę kilka minut po 16. Z ustaleń policji wynika, że kierujacy pojazdem BMW nie zachował należytych środków ostrożności, jadąc w kierunku Częstochowy na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z samochodem Ford Focus, a następnie zderzył się czołowo z samochodem Honda. W skutek poniesionych obrażeń pasażer Hondy, 67-letni mieszkaniec Częstochowy zmarł po przewiezieniu do szpitala. Jak się okazało sprawca wypadku był pod wpływem środków psychotropowych tj. amfetaminy.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie, po zapoznaniu się z całością materiałów, przedstawił zatrzymanemu zarzut spowodowania wypadku i kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzajacego oraz zadecydował o wystąpieniu z wnioskiem o izolacyjny środek zapobiegawczy. W sobotę Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 26-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego jest równoznaczne z kierowaniem w stanie nietrzeźwości, a co za tym idzie konsekwencje prawne są takie same. Za popełnione przestępstwa mężczyzna musi liczyć się z karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *