bezchmurnie
24°
20°
poniedziałek
Reklama
fot. UM Częstochowy
Bardzo drogie MPK
16 lutego 2021 r. | 10:57
7

W związku z porozumieniem Częstochowy oraz Gminy Mstów, w samym tylko 2021 roku, za dwie linie podmiejskie nr 26 oraz nr 30, które kursują po terenie gminy Mstów, gmina zapłaci aż 938 998,76 zł.

Przewiduje się, że w 2021 roku autobusy wyjeżdżą łącznie 168 207 km. Gmina za 1 wozokilometr zapłaci 5,5824 zł.

Porozumienie w tej sprawie znajduje się poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “Bardzo drogie MPK”

 1. Pasażer pisze:

  Wyszło ,,szydło” z worka !
  A wójt mówił podobno, że się nieda……

 2. Wózkarz pisze:

  A ile średnio w Polsce i w powiecie płaci się za kilometr takiej usługi ?
  Musimy mieć porównanie.

  3
  1
  • Hohopitan pisze:

   Pan redaktor jak zawsze doszukuje się sensacji. Płacimy stawkę podobną jak pozostałe gminy mające porozumienie z miastem Częstochowa. A warunki na jakich korzystamy są bardzo dobre.
   Ktoś kto chce porównywać koszty komunikacji miejskiej do komercyjnej, chyba do końca nie wie, że są to zupełnie różne usługi.
   Wydaje mi się, że mieszkańcy korzystający z usług MPK są zadowoleni, że wreszcie jest normalność, autobus przyjedzie kiedy ma jechać, dojazd jest w przystępnej cenie nawet z przesiadką. Najważniejsze jest, to że wreszcie jest skuteczna walka z wykluczeniem komunikacyjnym.

   4
   1
 3. do_Hohopitan pisze:

  Wow, czyżby w gminie wójt utworzył nowy etat i powołał swojego rzecznika?
  Taki prawie zorientowany….?

  2
  2
  • Hohopitan pisze:

   Za dobre działanie należy się pochwała, za złe nagana.
   W tym temacie mogę się wypowiedzieć, mam jakąś wiedzę.
   Polecam prasę branżową dotyczącą transportu publicznego. Wtedy można ocenić konstruktywnie działania wójta, oraz wydać recenzje piszącemu artykuł?.
   Na pewno temat transportu publicznego nie jest mocną stroną pana redaktora. W zeszłym roku pisał o tym, że wójt zawarł komercyjną umowę na przedłużenie linii 30 z prezydentem miasta Częstochowy a teraz mówi o porozumieniu. Jeszcze dwa lata temu była krytyka, że wójt nic nie robi w temacie, teraz, że za drogo. Po prostu mało faktów, dużo sensacji.

   2
   2
 4. INSPEKTOR pisze:

  5,58 za klimetro to bardzo dużo+ zapewne utargi z biletów, tak to mozna jeździć,ktoś napisał ze mieszkańcy są zadowoleni ze autobus przyjedzie kiedy ma przyjechać i pojedzie, ale czy 17 autobusów to tak dużo, PKs jak jeszcze dobrze prosperował bez dotacji miał więcej połączeń do samego Mstowa.

  • Znawca pisze:

   Dużo połączeń PKS-u przebiegało przez Mstów do innych miejscowości, tj. Krasice, Soborzyce, Borzykowa, Żytno, Koniecpol co dawało dużą ilość kursów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *