zachmurzenie duże
-1°
-4°
czwartek
Reklama
fot. Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie
Będzie remont muru klasztornego w Mstowie
25 czerwca 2021 r. | 10:04
4

Gmina Mstów wsparła władze Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich i dofinansowała wykonanie prac konserwatorsko-remontowych fragmentu muru klasztornego. Dotacja na ten cel ze środków gminy wyniesie 38 000 zł. Całość ma kosztować ok. 80 000 zł.

Prace przy Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Mstowie mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Będzie remont muru klasztornego w Mstowie”

 1. Janusz pisze:

  Tak są przepiepszane nasze pieniądze na pisowski kościół, jak nie mają pieniędzy na remont niech sprzedadzą trochę ziemi której mają tyle że nie jednego by ździwiło… a tak z naszych peieniędzy będziemy tym darmozjadą remont za darmo robić… co mszę jęczą że pieniędzy nie mają i żeby dać, zobaczcie z jakimi wózkami pełnymi zakupów wyjeżdzają z marketów, auta kupują tylko nowe w salone, i cały czas daj i daj, to się musi skończyć, a do pierdla powinni iść urzędnicy co wyrazili zgodę na ten remont! bo to nie ich pieniądze tylko nasze!

  Wiara wiarą, ale im się nie należy ani jedn grosik!

  6
  2
  • Felek_bez_szelek pisze:

   Głos rozsądku, dziękuję za ten komentarz!
   Powinien nastąpić rozbrat z klerem. Inaczej coraz więcej będziemy mieli “ekscelencji sołtysów”. Proboszcz chętnie widzi polityków w kościelnych ławach, jego poprzednik przychodził na spotkania sołeckie, ludzie dokąd to zmierza? Ile pomocy przyniósł ludziom kler? Modlitwę i msze, ale nie za Bóg zapłać, bo ciągle mało. My musimy chodzić w maskach, stać pod sklepami, a oni w rzyci mają obostrzenia, byle więcej do koszyczka. Ten ich Passat kosztował pewnie tyle co remont tego muru. Dać im gospodarstwo do prowadzenia to by położyli w dwa tygodnie.

   5
   2
 2. Korzuszek pisze:

  To, czy kościół jest Pisowski czy też nie – to nie ma znaczenia.
  To, że mur kościelny się sypie, to fakt. Dawniej go regularnie łatano i jakoś się trzymał.

  Ta sprawa ma zupełnie inny kontekst. A mianowicie jest to bardzo dobry czas na podniesienie sobie (wójtowi) popularności. Wiemy, że ma coraz mniej zwolenników a wybory coraz bliżej. Zapewne od najbliższej niedzieli księża z ambony zaczną głosić o tym jaki on to jest dobry, jak nam pomaga. Reklama idealna. Elektorat kupiony, bo przecież ile starszych osób pójdzie na niego głosować? A jak proboszcz o tym zacznie głosić, to już dla nich wyrocznia. Bez względu na to jak jest w rzeczywistości. Bo z tym już nie jest tak kolorowo.

  3
  1
 3. Uważany obserwator pisze:

  Kiedyś nagrany “u Puchacza” wysoki urzędnik państwowy miał powiedzieć :
  “Ludzie są tak głupi, że to działa”
  Zadziałało elegancko… proszę teraz nie lamentować, nie płakać, nie pomstować, tylko zakasać rękawy i brać się do roboty, aby Panom i ich rodzinom żyło się dostatnio!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *