zachmurzenie duże
-2°
-2°
czwartek
Reklama
fot. Podkarpacka Policja
Bezpiecznie jak w gminie Mstów
12 kwietnia 2021 r. | 12:36
1

Urząd Gminy Mstów przedstawił krótki raport bezpieczeństwa w 2020 roku przesłany przez Komendanta Komisariatu Policji w Kłomnicach.

Komisariat Policji w Kłomnicach obejmuje swoim zasięgiem teren 5 gmin Powiatu Częstochowskiego. Łączny obsługiwany obszar wynosi 500 km2, jest zamieszkały przez blisko 50.000 mieszkańców. Na terenie działania Komisariatu w ciągu 2020 roku stwierdzono 437 przestępstw i jest to wzrost w porównaniu do roku 2019 (w którym zanotowano 433).

Na terenie Gminy Mstów w roku 2020 stwierdzono następujące przestępstwa:

 1. Zabójstwa – 0
 2. Bójki, pobicia - 0
 3. Rozboje – 0
 4. Włamania – 5
 5. Kradzieże – 9
 6. Kradzież pojazdu – 0
 7. Uszkodzenie mienia – 2
 8. Uszkodzenia ciała – 2

W ciągu 2020 roku na obszarze Gminy Mstów nałożono 166 mandatów karnych oraz skierowano 68 wniosków do Sądu Rodzinnego. Ponadto odnotowano 354 interwencje Policji (z czego: 159 to interwencje domowe, 160 interwencje publiczne i 55 to interwencje pozostałe).

W przypadku bezpieczeństwa w ruchu drogowym sytuacja przedstawia się następująco:

 • Kolizje – 83
 • Wypadki – 4
 • Nietrzeźwych kierujących/ kierujących po spożyciu alkoholu – 17

Funkcjonariusze pionu prewencji tj. dzielnicowi Zespołu Dzielnicowych oraz Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego i policjanci Referatu Kryminalnego uczestniczyli w różnego rodzaju działaniach prewencyjnych m.in.:

 • Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
 • Kontrola drogowa – piesi
 • Bezpieczna droga do szkoły
 • Bezpieczne ferie
 • Bezpieczne wakacje

Wszystkie opisane wyżej działania mają na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w miejscu ich zamieszkania. W Raporcie zwrócono również uwagę na dwa ważne problemy, występujące na obszarze działania Komisariatu: przemoc w rodzinie oraz nadużywanie alkoholu (co powoduje nieporozumienia rodzinne oraz jest czynnikiem doprowadzającym do nieszczęśliwych wypadków). /UG/Jedna odpowiedź do “Bezpiecznie jak w gminie Mstów”

 1. Nowa pisze:

  Może w końcu policja by się zainteresowała pędzącym autami ciężarowymi wyjeżdżającymi z dużą prędkością w ulicę Częstochowska w Mstowie odcinek cmentarz -rynek oraz na ulicy Wolności pędzące auta to norma ??????

  6
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *