zachmurzenie małe
10°
sobota
Reklama
fot. Poczta Polska
Czy gmina przekaże wasze dane osobowe Poczcie Polskiej?
23 kwietnia 2020 r. | 10:56
12

W związku z pojawieniem się w przestrzeni publicznej informacji na temat pisma, jakie Wojewodowie skierowali do włodarzy gmin, w tym zapewne do Wójta Gminy Mstów, zwróciłem się do Urzędu Gminy Mstów drogą elektroniczną z pytaniami w tej sprawie.

Chodzi o pismo wzywające do przekazania spisu wyborców (danych osobowych mieszkańców) do Poczty Polskiej w związku z wyborami na Prezydenta RP.

- Jeżeli gmina przekaże moje dane bez mojej zgody, to musi liczy się z tym, że spotkam się z nią wtedy w sądzie - powiedział nam Krzysztof Kubat, mieszkaniec Latosówki.

Co zrobi Wójt Tomasz Gęsiarz, jeżeli otrzyma taki nakaz od Wojewody Śląskiego?

Urzędowi zadałem następujące pytania:
1. Czy Urząd w związku z planowanymi wyborami prezydenckimi otrzymał polecenie od Wojewody bądź innego Organu przekazania spisu wyborców Poczcie Polskiej lub innemu podmiotowi?
2. Jeśli tak, to czy Urząd ten spis udostępnił lub zamierza to zrobić?
3. Jeśli tak, to jaka jest podstawa prawna tego działania?
4. Jeżeli tak, to kto wydał polecenie przekazanie danych?
4. Na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198) wnoszę o udostępnienie pisma ze wspomnianym poleceniem.

PAWEŁ GĄSIORSKI



12 odpowiedzi na “Czy gmina przekaże wasze dane osobowe Poczcie Polskiej?”

  1. Nina pisze:

    Nie sądzę, źeby Gmina mogła udostępnić moje dane osobowe , czy też mieszkańców do innych instytucji na podstawie jakiegoś polecenia.
    To chyba jakiś żart!?

    • maria pisze:

      nie wyrazam
      zgody na przekazanie moich danych osobowych dla Poczty Polskiej. Taka forma glosowania budzi moj absolutny sprzeciw, poniewaz dane osobowe moga byc wykorystane w celach wyludzania do roznych , niezgodnych z prawem celow/ wyludzenia bankowe itp/

      6
      2
  2. Obywatel pisze:

    jak zwykle SENSACJA I AUTORYTET KUBAT
    “Podstawą do wydania przez gminę danych ze spisu wyborców może być wyłącznie wniosek podpisany podpisem elektronicznym przez osobę upoważnioną do reprezentowania operatora pocztowego – głosi stanowisko Państwowej Komisji Wyborczej (PKW).
    NIE SZERZ CIEMNOTY CHŁOPIE

    6
    12
    • Nina pisze:

      Skąd wiesz że nikt takiego pisma do urzędu nie przysłał?

      12
    • Do_Obywatel pisze:

      Zobaczymy, jak wójt będzie tłumaczył tę podstawę do wydania przez gminę danych że spisu wyborców dla operatora pocztowego……w sądzie?!

      7
      3
    • Wesoła pisze:

      Ubywatelu
      Podstawa do wydania Spisu Wyborców może byc ((ale nie musi) ustawa , ktora jest w tej chwili na etapie procedowania. Konkretnie jest w Senacie RP.
      To ty nie siej fermentu i ciemnoty, jak nie nasz wiedzy, tylko przywidzenia.
      Zauważ tez , że PKW jest wyłączona z wyborów , a jej kompetencje przejął minister rządu Taki chichot historii.

      4
      1
  3. Moki pisze:

    Ja nie życze podawania moich prywatnych danych takiemu podmiotowi jak poczta polska.

    9
    2
  4. Przyjaciel pisze:

    Prezydent miasta Częstochowy już zajął stanowisko w tej sprawie.
    A jak zachowa się Pan Tomek?
    Zobaczymy.

  5. Loluś pisze:

    Pan Wójt wie co robi, ma doświadczenie i nikt mu nic ni musi tu pisać. Ogarnijcie się ludzie.

    5
    7
  6. vorel pisze:

    Jest stanowisko Urzędu Ochrony Danych Osobowych. https://uodo.gov.pl/pl/138/1508

    1
    2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.