zachmurzenie duże
27°
25°
wtorek
Reklama
Na zdjęciu sympatycy Prawa i Sprawiedliwości / fot. facebook.com/LidiaBurzynskaSejmRP/
Czy Wójt Tomasz Gęsiarz jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości?
16 czerwca 2020 r. | 10:08
12

Ogromny hejt wylał się na zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, którzy wzięli udział w sobotę w inauguracji kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy w powiecie częstochowskim, która odbyła się na mstowskim rynku. Wśród osób, które wzięły udział w poparciu kandydata na prezydenta był Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz. Gęsiarz od dłuższego czasu pojawia się na wydarzeniach organizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.

Zapytałem, jednego z członków władz struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości, czy Tomasz Gęsiarz jest członkiem ich partii. Odpowiedź mnie trochę zaskoczyła. Dowiedziałem się, że Gęsiarz bierze udział w spotkaniach PiS, ale nie wiadomo, czy przystąpił do partii. Przynajmniej on tego nie wie.

W związku z powyższym, zwróciłem się z oficjalnym zapytaniem do Urzędu Gminy Mstów, czy Tomasz Gęsiarz jest lub czy był członkiem partii politycznej. Mam nadzieję, że Gęsiarz mi odpowie.

Jeden z komentujących w portalu wMstowie.pl poinformował, że Gęsiarz był na spotkaniu PiS, bo odbywało się w Mstowie. Jest to słuszne rozumowanie. Ale podobne spotkania odbyły się również w Myszkowie, Lublińcu i Kłobucku, a na żadnym z nich nie było przedstawiciela władz tych miejscowości. W Mstowie Tomasz Gęsiarz był jedynym włodarzem ze wszystkich gmin powiatu częstochowskiego.

Nikt nie broni Tomaszowi Gęsiarzowi popierać kandydaturę Andrzeja Dudy i samą partię Prawo i Sprawiedliwość. To jego wybór. Ale jest wójtem gminy i mieszkańcy mają prawo znać jego poglądy, tym bardziej to, czy jest członkiem jakiejś partii.

PAWEŁ GĄSIORSKI12 odpowiedzi na “Czy Wójt Tomasz Gęsiarz jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości?”

 1. TM pisze:

  Tomku nie przejmuj się tym redaktorzyną. PiS zawsze będzie za tobą i nikim więcej w twojej gminie.

  7
  35
 2. Sponsor pisze:

  Dobrze wiedzieć.
  Żadnej kasy , na żadną imprezę odemnie już nie dostanie !!!
  I nie tylko.

  23
  4
 3. Obserwator pisze:

  Okazuje się ,że Gęsiarzowi nawet kampanię wyborczą na wójta też sponsorzy opłacali .
  Mimo ,że zarabia ogromne pieniądze, to wyciąga ręce do innych po kasę na swoje wybory ??

  17
  5
 4. Zbigniew pisze:

  Jak się weszło w układy ,to teraz nie ma rady, a to może okazać się kosztowne ,bo wyborcy patrzą.
  Dlatego inni doświadczeni wójtowie zachowują odpowiedni dystans ,co do jawności swoich sympatii i deklaracji partyjnych.
  Niestety Pan Tomek jest jeszcze młody i……

  12
  2
 5. Kolega Wójta pisze:

  Tomek zostań w domu nigdzie nie wychodź pamiętaj tylko dom i praca. Żadnych spotkań z politykami, bo przypiszą Cię do jakieś partii, żadnego sklepu, bo jak pójdziesz np. na zakupy do Janmaru to narazisz się kupującym tylko w Lewiatanie i na odwrót, nie chodź do Kościoła, bo powiedzą, że wspierasz Ojca Rydzyka. Ale gdybyś jednak Tomek musiał gdzieś wyjść to załóż taką kominiarkę jak noszą antyterroryści, ale tu istnieje też możliwość że zostaniesz rozpoznany po ruchach i pojawi się tutaj artykuł “Wójt działa w konspiracji” :)Ogólnie Tomek nie przejmuj się ,nie jest źle że pytają Cię czy wspierasz PiS mogli by Cię zapytać np. czy Ty tam czasem na podryw nie poszedłeś jak tam tyle kobiet było. Mmm może teraz Krzysiek jest zazdrosny… i dlatego tak wypytują o to po co tam poszedłeś. Pozdrawiam Pana Krzyśka

  4
  7
 6. Pasażer pisze:

  Panie Gęsiarz , co z komunikacją w naszej gminie????
  Postawiłeś na PKS ,a tu klapa?
  Jak długo jeszcze ta degrengolada będzie trwać????

  8
  1
 7. bebech pisze:

  A niech będzie członkiem partii jakiej chce, byleby pamiętał o obywatelach, a nie jak wójt sąsiedniego Olsztyna, o znajomych i turystach. Olsztyn to nie gmina dla obywateli!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *