słabe opady deszczu
piątek
Reklama
Dlaczego gmina nie odśnieża? Tłumaczy wójt Tomasz Gęsiarz…
05 grudnia 2023 r. | 11:39
3

Zima zaatakowała, ale gmina Mstów chyba jest tym faktem zaskoczona. Liczne drogi gminne nie są odśnieżone lub zapomniane, podobnie z chodnikami. Co na to wójt Tomasz Gęsiarz? Dlaczego gmina nie odśnieża? Dlatego, że odśnieżanie gminy kosztuje za wyjazd 20 tys. zł i nie chce "zużyć" całego budżetu na odśnieżanie w grudniu.

No cóż, pozostawię to bez komentarza.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Dlaczego gmina nie odśnieża? Tłumaczy wójt Tomasz Gęsiarz…”

 1. Zasypana droga pisze:

  Ciekawe kto w gminie wydaje takie głupie polecenia żeby dzisiaj po gminnych oblodzonych drogach pługi próbowały zgarnywać ubity i zlodowaciały śnieg ?
  .Skutek pracy plugów-ŻADEN.
  Tylko kilometry poszły i kasa do zaplaty
  Dlaczego kilka dni wcześniej tego nie robili , gdy była na to pora?

 2. Karolina pisze:

  Wszystko rozumie, wójt ma rację, brawo za znajomość przepisów. Problem polega jednak w firmie, która wykonuje usługi odśnieżania czy koszenia rowów. Latem wielokrotnie byłam świadkiem, jak kosiarki “udawały”, że koszą rowy i przydroża- tak naprawdę przejeżdżały przez całą miejscowość i wjeżdżały w okoliczne polne drogi na tzw. postój. Proponuję, aby oprócz znajomości przepisów, wójt zajął się rozliczaniem swoich pracowników z wykonywanych i powierzanych zadań.

 3. Kazik pisze:

  Panie Wójcie skąd nagle taka potrzeba oszczędności.Wszyscy pamiętamy jak trzy lata temu sypali piach na suchą drogę ,albo faktura na około 12 tys.kiedy to nie było żadnego wyjazdu na akcję w całej Gminie no poza jedną firmą.Ten wpis pokazuje kto tak zaciekle bronił rzetelności wykonywania prac związanych z odśnieżaniem, gdyż jest niemal identyczny jak przed kilkoma laty.Co do przetargów to pewnie jest tak jak Pan pisze, ale dziwnym trafem od lat te same firmy je wygrywają i to w wielu dziedzinach i zakresach.Co do tej kwoty 20 tys to tak bardzo ogólnie, może Pan wyjaśni ile za kilometr np odśnieżania, albo posypywania , ponieważ jak ostatnio padało cały czas to wystarczyło tylko odśnieżyć nie sypać bo to bezsens.Jest wiele dróg transportu rolnego z których rolnicy pewnie zimą nie korzystają.Są miejsca gdzie ludzie mieszkają, chodzą do pracy w systemie pracy ciągłej,niedaj Boże choroby i potrzeby pomocy medycznej co wtedy im Pan powie że oszczędzamy Oszczędzać to można np.latem po co to kosić kilka razy pobocza ? Może Pan powie ile na to idzie pieniędzy,a przecież niech każdy wykosi przy swoim polu czy działce.A skrzyżowania żeby było bezpiecznie poprosić Strażaków Ochotników napewo nie odmówią że dwa razy w roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *