słabe opady deszczu
sobota
Reklama
Dyżury policjantów w Urzędzie Gminy Mstów
03 lutego 2023 r. | 13:06
0

W porozumieniu z Komisariatem Policji w Kłomnicach wyznaczone zostały stałe dyżury dzielnicowych. Będą one pełnione w Urzędzie Gminy Mstów, ul. Gminna 14, pokój nr 12, w każdy wtorek w godz. 10.00 – 12.00.

Dyżur pełniony przez funkcjonariuszy policji jest związany z prowadzonym Planem Priorytetowym na okres 1.01.2023 – 30.06.2023 w zakresie przemocy w rodzinie. Realizacja programu prewencyjnego ma na celu edukację i poprawę bezpieczeństwa rodzin mieszkających na terenie Gminy Mstów.

Podczas dyżuru dzielnicowy poinformuje o różnicach pomiędzy agresją, konfliktem a przemocą w rodzinie, omówi rodzaje przemocy domowej, a także przekaże informacje o aktualnych przepisach oraz instytucjach chroniących osoby poszkodowane.

Z uwagi na fakt, iż osoby dotknięte przemocą w rodzinie często obawiają się przyjazdu patrolu policji do ich miejsca zamieszkania, w Urzędzie Gminy zostanie udostępnione miejsce, w którym bezpiecznie i bez żadnej kontroli osoby poszkodowane będą mogły przekazać informację o sytuacji w rodzinie. /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *