zachmurzenie duże
16°
12°
czwartek
Reklama
Autosan Tramp 09 in Miechów/foto by wikimedia.org
Dzieci nie mają czym dojechać do szkół. Kryzys transportowy w gminie Mstów!
04 września 2019 r. | 09:36
9

Docierają do mnie sygnały o problemach z autobusami PKS Częstochowa. Dochodzi do sytuacji, że mimo kursów w rozkładach jazdy, autobusy te nie przyjeżdżają. Sygnały mam od mieszkańców Jaskrowa i Mstowa

Bardzo proszę władze gminy o interwencję w tej sprawie. Problem z transportem uczniów jest od wczoraj.

PAWEŁ GĄSIORSKI9 odpowiedzi na “Dzieci nie mają czym dojechać do szkół. Kryzys transportowy w gminie Mstów!”

 1. pks pisze:

  Nie pisz bzdur!!! JAKI kryzys w gminie Mstów???
  napisz lepiej: KRYZYS w PKS, od dłuższego czasu !!!! (a to prywatne przedsiębiorstwo, gmina nie ma nic do jego działalności !!!!).

  Gmina jest zabezpieczona, jeżeli chodzi o transport kilkoma umowami: MPK linia 26 do Siedlca, MPK linia 30 do Jaskrowa, linia GZK Rędziny do Latosówki. Umowa z prywatnym przewoźnikiem na linię: Krasice-Mokrzesz-Zawada-Mstów-Wancerzów-Jaskrów-Częstochowa.

  Trwają rozmowy nad dołożeniem kursów do linii w Krasicach. i o utworzeniu nowej linii prywatnej Kuchary-Częstochowa (w związku z problemami PKS i “straszeniem dziećmi”, dziwnie co roku ok. 1 września).

  Także nie siej defektyzmu!

  5
  2
 2. pasazer pisze:

  za moich czasów szkolnych jak jeździłem PKSem, to jak jakiś nie przyjechał to jechało sie następnym tzw. “przelotem”.
  Nikt nie mówił i nie pisał o jakimś Kryzysie komunikacyjnym!

  1
  2
 3. mstowiak pisze:

  a co ma gmina do PKSu? ma dokładać do tej cudownej jakości usług?ja sie nie zgadzam.
  podobno 2 tygodnie temu wpadła na PKS inspekcja i zatrzymała wiele dokumentów rejestracyjnych. bo widzimy w jakim stanie są te rżęchy.
  jak dopłacac to do jakosci, nie do dziadostwa.

  3
  2
 4. mieszkaniec pisze:

  Włodarze jak zwykle zapominają o tym co na prawdę ważne. Kryzys w Pks? Wybraliśmy władzę która w naszym imieniu powinna dbać o interesy mieszkańców. Nas nie interesuje kryzys w jakimś Pks. To gmina powinna interweniować w przypadku niewywiązywania się z umów. Czyż nie tak???

  5
  3
 5. Jakobs pisze:

  Dobry żart! Akurat przez Mstów i Jaskrów to zawsze coś przejeżdża…. spójrzcie na Kobyłczyce, Małusy, Brzyszów…. ja pamiętam swoje czasy gimnazjum czyli jakieś 15l lat wstecz kiedy to jechały tylko dwa autobusy do Mstowa i to o 7.30 i 7.45 totalna porażka, do dnia dzisiejszego nic się nie zmieniło a z tego co młodzież mówi to i ten 7.45 nie jezďzi :/ pomijam już fakt że osoby starsze nie mają szans na dojazd do gminy, apteki czy do przychodni (w pierwszym kursie albo brak miejsca albo psychicznie nie można wytrzymać z młodzieżą, a drugi kurs albo pojedzie albo nie) O powrocie ze Mstowa tą trasą nie wspomne….

 6. Niktwazny pisze:

  Tramwaj do mstowa i po kłopocie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *