zachmurzenie duże
16°
12°
czwartek
Reklama
Gmina Mstów nie przystąpiła do Programu Czyste Powietrze
15 września 2021 r. | 12:09
2

Polski Alarm Smogowy, na podstawie danych z NFOŚiGW, opublikował listę gmin, które nie zgłosiły się do Programu Czyste Powietrze. W Programie Czyste Powietrze mieszkańcy danej gminy mogą otrzymać do 30 tys. zł na wymianę starych pieców na paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła, instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną, mikroinstalację fotowoltaiczną czy ocieplenie domów oraz wymianę okien i drzwi (koszty materiałów i robocizny).

Wsparcie można otrzymać na na projekty zakończone, w trakcie realizacji lub jeszcze nierozpoczęte. Pamiętaj jednak, że rozliczeniu podlegać będą koszty poniesione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku.

Wśród gmin, które nie dołączyły do programu są gminy z powiatu częstochowskiego. A są to: Kamienica Polska, Poczesna, Rędziny, Mstów i Olsztyn. Pozostałych jedenaście gmin powiatu jest uczestnikiem tego programu.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Gmina Mstów nie przystąpiła do Programu Czyste Powietrze”

 1. Drogowiec pisze:

  Wójt się leni i na razie nikt tego nie zmieni!

 2. Kopciuch pisze:

  To buractwo nic chyba nie robi.
  Jeżeli chidzi o sam Mstów, to znajduje się w wyjątkowo złej lokalizacji. Cały dym z naszych kopciuchów kisi się w dolince. W niej nieopodal Warty leży również urząd gminy. Oni po prostu uwielbiają ten smrodek. Siedzą tam od rana do połydnia, popijają kawusię, sztachając się przyjemnym smogiem.
  Czego chcieć więcej.
  Chwilo trwaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *