zachmurzenie duże
16°
12°
czwartek
Reklama
fot. UG Mstów
Jakub Banaś finalistą międzypowiatowego konkursu historycznego!
03 kwietnia 2019 r. | 15:16
0

Jakub Banaś, uczeń klasy V A Szkoły Podstawowej w Mstowie, został jednym z dziesięciu finalistów Międzypowiatowego Konkursu Historycznego "Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego".

W tym roku w kategorii szkół podstawowych (w tym gimnazjalnych) rywalizowało ponad 144 uczniów placówek z Częstochowy oraz powiatów: częstochowskiego, myszkowskiego i lublinieckiego. I etap konkursu odbył się 16 października 2018 r. w siedzibach szkół biorących udział w konkursie. II etap odbył się 14 grudnia w SP nr 42 w Częstochowie.

Natomiast Finał miał miejsce 8 marca 2019 r. w ratuszu, obecnej siedzibie Muzeum Częstochowskiego. Składał się z części pisemnej oraz odpowiedzi ustnych 10 finalistów w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Przed finałem uczniowie uczestniczyli w warsztatach historycznych pt. „80 rocznica wybuchu II wojny światowej”, organizowanych przez pracowników Muzeum Częstochowskiego oraz Archiwum Państwowego w Częstochowie.

Opiekunem Jakuba jest nauczycielka historii w Szkole Podstawowej w Mstowie, mgr Wioletta Derda. /UG Mstów/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *