zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Konkurs “Jestem Bezpieczny” z częstochowską policją w Mstowie
03 czerwca 2022 r. | 11:01
0

31 maja 2022 roku odbyła się już IV edycja Konkurs Wiedzy i Umiejętności „Jestem bezpieczny” z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomości zasad ruchu drogowego. Konkurs zorganizowany jest przez Szkołę Podstawową imienia Tadeusza Kościuszki we Mstowie i gminę Mstów. Zmaganiom uczestników przyglądał się Komendant Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Kiedrzyn.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mstowie odbył się kolejny Konkurs Wiedzy i Umiejętności „Jestem bezpieczny” dla uczniów szkół podstawowych. Dzieci, oprócz wykazania się znajomością zasad udzielania pomocy poszkodowanym, musiały też znać zasady prawidłowego poruszania się po drodze. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 45 szkół z terenu naszego województwa. Składał się z trzech etapów testowania wiedzy i kolejny raz uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Nad prawidłowością przebiegu całego konkursu czuwała komisja, w skład której wchodzili przedstawiciele pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji, którą reprezentowali profilaktycy z częstochowskiej komendy - mł. asp. Kamil Sowiński oraz mł. asp. Karol Chereźniak. Podczas ogłaszania wyników obecny był również Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Kiedrzyn.

W tym roku zwycięzcą Konkursu została Szkoła Podstawowa z Łojek, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Kamienicy Polskiej, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa 3 Kłobuck. Jednak nie puchary i nagrody były najważniejsze w tym Konkursie, a zdobyta wiedza i dobra zabawa. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *