zachmurzenie duże
27°
25°
wtorek
Reklama
fot. wfosigw
Nabór na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków
01 lipca 2022 r. | 12:14
1

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza nabór wniosków na realizację zadań polegających na zakupie i montażu przydomowych oczyszczalni ścieków o wydajności nie więcej niż 7,5 m3/d w ramach PROGRAMU PILOTAŻOWEGO Przydomowa oczyszczalnia.

Beneficjentami środków są osoby fizyczne – właściciele/ współwłaściciele nieruchomości, w tym także właściciele/ współwłaściciele budynków mieszkalnych na nieruchomości oddanej w użytkowanie wieczyste, położonych na terenie województwa śląskiego, do których będą przyłączane przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Formą dofinansowania jest dotacja w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia jednak nie więcej niż 8.000,00 zł.

Wnioski wraz z załącznikami należy dostarczyć do siedziby Funduszu przy ul. Plebiscytowej 19 w Katowicach w terminie od 01.07.2022 r. do 31.12.2022 r. lub do dnia wcześniejszego zakończenia/wstrzymania naboru zgodnie z pkt 5.2. i 5.3. regulaminu.

Wnioski można wysłać pocztą, przesyłką kurierską lub dostarczyć osobiście, o terminie wpływu decyduje data dostarczenia wniosku do Funduszu.

Wnioski wraz z załącznikami należy sporządzić na obowiązujących formularzach dostępnych na stronie internetowej Funduszu www.wfosigw.katowice.pl w zakładce: Dofinansowanie zadań / Ochrona Wód / PROGRAM PILOTAŻOWY Przydomowa oczyszczalnia

Kwota alokacji do dofinansowania w formie dotacji wynosi 1.000.000 zł.

Wnioski rozpatrywane będą w oparciu o poniższe dokumenty:

  1. REGULAMIN naboru wniosków i udzielania dofinansowania w ramach PROGRAMU PILOTAŻOWEGO Przydomowa oczyszczalnia;
  2. PROGRAM PILOTAŻOWY Przydomowa oczyszczalnia;


Jedna odpowiedź do “Nabór na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków”

  1. Działkowicz pisze:

    Ciekawe, czy Urząd Gminy musi wyrazić zgodę( lub nie) na taką przydomową oczyszczalnię .
    Bo podobno w planach gminy jest budowa kanalizacji sanitarnej w naszej wsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *