zachmurzenie duże
17°
16°
niedziela
Reklama
fot. UG Mstów
Uwaga! Sołectwa monitorowane
14 kwietnia 2020 r. | 12:15
4

Urząd Gminy Mstów poinformował o zamontowaniu systemu monitoringu wizyjnego w niektórych sołectwach. W ramach funduszu sołeckiego monitoring zamontowano w Jaskrowie, Krasicach, Kucharach, Kuśmierkach i Małusach Małych.

To kolejne miejscowości z monitoringiem wizyjnym. Wcześniej urząd zamontował monitoring na rynku w Mstowie oraz nad zalewem.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Uwaga! Sołectwa monitorowane”

 1. mieskzaniec pisze:

  po co piszesz Uwaga niedojdo
  mieszkancy tak zdecydowali na funduszach sołeckich to tak jest

  3
  4
  • dziadek do orzechów pisze:

   Zostaw syneczku poważne sprawy mądrzejszym od siebie i natychmiast udaj się poćwiczyć orografię – “mieskazńcu”
   Najpierw prawidłowo naucz się pisać, dopiero potem zabieraj publicznie głos.

 2. Mstowianin pisze:

  Sensacji dekiel głupi szuka, i bardzo dobrze, może szybciej namierzą wandali jedenego z drugim jeśli coś rozwalą lub przemalują. Popieram w 100 procentach

  2
  2
 3. Jaskrów pisze:

  Ci, którzy tak chętnie wyrazili wolę na zamontowanie monitoringu, nie zdają sobie sprawy z ogromu obowiązków, jakie ciążyć będą na administratorze danych osobowych.Przypominam tylko tym rozsądnym, iż w każdej chwili mają prawo do wglądu w monitoring gminny, aby stwierdzić czy ich dane osobowe (wizerunek zalicza się do takich danych), są prawidło przetwarzane przez odpowiednio przeszkolone do tego celu osoby w gminie.W każdym przypadku mają prawo miedzy innymi do wnoszenia swoich uwag i wniosków w tej sprawie.Mam nadzieję, ze wszyscy zostali o tym prawidłowo pouczeni.?
  Przypomnę tylko , że konstytucja i RODO mówią, że można zbierać tylko takie dane o obywatelach, które są niezbędne do osiągnięcia deklarowanego celu, czyli w tym wypadku poprawy bezpieczeństwa.

  Czytaj więcej na Prawo.pl:
  https://www.prawo.pl/samorzad/czy-monitoring-publiczny-jest-zgodny-z-prawem,370722.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *