zachmurzenie duże
17°
16°
czwartek
Reklama
fot. Warta Mstów
Warta Mstów dostała najwięcej!
26 maja 2020 r. | 10:05
7

Gmina Mstów przedstawiła sprawozdanie z realizacji Programów Współpracy Samorządu Gminy Mstów z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie za rok 2019.

W sprawozdaniu znajdziemy informację, komu i na co gmina przekazała środki finansowe z konkursów sportowych oraz z zajęć z turystyki.

Szczegóły poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “Warta Mstów dostała najwięcej!”

 1. kibic pisze:

  ale sensacja. od wielu lat są te same kwoty
  a jak porownujesz baze sportowa Krasic i Mstowa to chyba logiczne ze dla Mstowa wiecej

  3
  3
 2. Marcel pisze:

  Po ostatnich wynikach,, Warty” widzę ,że nie warto inwestować takich dużych pieniędzy z naszych podatków w ten klub.
  Ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek mstowskiej drużyny to potwierdza.
  W klub niech,,ładują” kasę sponsorzy i wymagają, to wtedy będą wyniki.
  Nic za darmo!

  11
  2
 3. Księgowy pisze:

  Robią od picu konkurs,
  żeby wydoić kasę !

  5
  1
 4. SzalonyB pisze:

  Zastanawiające 😉 Watra Mstów konkretnie jej zarząd daje do informacji publicznej że pieniądze z naszych podatków idą również na 2 druzyne Warty znana jako Laguna Mstów, z moich informacji : Laguna Mstów istnieje dzięki hojnosci sponsorów i ludzi pasji do piłki nożnej, dzięki hojnosci sponsorów ma za co zapłacić sędziemu, kupić piłki, zorganizować wyjazdy na własny koszt, zimą za własne pieniądze wynajmują hale sportowa w mstowie, od Warty niema ani grosza, fakt grają na ich obiekcie korzystają z kompleksu i szatni ale 🙂 za to kosza trawę, malują ławki i wykonują różne pracę zlecone przez prezesa warty a mimo to nawet własnej nazwy drużyny zakazał, co jest dla niego wygodne ponieważ korzystają z części zawodników Laguny, dlatego zastanawiam się skąd się wzięła Laguna w tym zestawieniu.

  4
  1
 5. zainteresowany pisze:

  Ważne,że kasa wartko od podatników,,płynie” dla Warty.
  A jakieś sprawozdanie, to się zawsze napisze…….

  1
  1
 6. SzalonyC pisze:

  Drogi Przyjacielu po pierwsze napisałeś Mstów z małej litery.Ogólnie nazwy własne piszesz z małej litery za wyjątkiem “Laguna” ok rozumiem Twój brak szacunku i domyślam się, że jesteś bezgranicznie zakochany w Lagunie szanuje to. Pytanie kiedy ktoś z Laguny kosił trawę na obiekcie Warty , bo tak napisałeś? Trybuny były czyszczone i malowane to prawda. Co do hali przecież nie ma żadnego problemu żeby Laguna trenowała Zimą z Wartą na hali miejsce było mało tego Piłkarze z Laguny też byli. Wow nie 🙂 Na otwartym boisku też skorą są drugą drużyną Warty to też mogą trenować z pierwsza drużyną i tu Cię zaskoczę też chodzą nie którzy piłkarze Laguny na trening pierwszej drużyny. Wow no nie możliwe 🙂 Napisałeś że Warta korzysta z Zawodników drużyny Laguny to prawda miała miejsce taka sytuacja na początku sezonu w kilku meczach. Co do opłat za sędziów to są z góry za rundę opłacani przez Wartę. Jeśli Laguna nie zapłaci za sędziów, a która jest oficjalnie w lidze Wartą II to będzie dalej grać czy nie? Odpowiedz sobie i zastanów kto zapłacił za tych sędziów wcześniej. Wszyscy się tutaj pompujecie się, że jest dużo pieniędzy, a czy obiekt Warty jest taki jak w Krasicach czy Mokrzeszy? no nie. Duży obiekt (boiska, kort, lodowisko), pracownicy, koszty energii to wszystko pochłania mnóstwo pieniędzy. Czy na “Orliku” Warty nie trenowały za darmo przy oświetleniu Drużyny z Krasic czy Mokrzeszy, bo ja wiem, że tak i nie słyszałem, żeby ktoś od nich żądał pieniędzy. Laguna też trenowała Przyjacielu. Wam wszystkim drodzy Krytycy się wydaje że te 175 tysięcy to idzie na pierwszą drużynę ogarnijcie się trochę. Nie lubicie Prezesa Warty ok, nie lubicie mnie ok, przecież Wam wolno, nie zgadzacie się z zarządzaniem Prezesa Warty ok to wolny Kraj.Pamiętajcie, że klubem ma zarządzać Prezes, a nie Kibice. Jeśli jest zły można go co cztery lata odwołać!!! To tak jak z Wójtem czy Prezydentem mija kadencja i można wybrać nowego. Na przykład w Gminie Mstów najlepszym kandydatem Wójta byłby taki Pan Krzysztof z Latosówki przepraszam Państwa, ale nie pamiętam nazwiska, bo On wszystko najlepiej wie i wszystko zrobiłby lepiej od każdego z Nas, a ten portal jest tego Pana tubą. O to może nawet na Prezesa Warty by się nadał. Za 175 tysięcy to była by Ekstraklasa, podgrzewana murawa i Lewandowski w ataku Warty . I napisz drogi Redaktorze taki artykuł ” Biała Gwiazda Krasice ostatnia w A klasie” no nie wiem Pan Wójt tam gra to dopisać “Piłkarz Wójt najgorszy” po czym dodać, że gdyby grał ten Pan Krzysztof z Latosówki to były oczywiście najlepszy i nie było by ostatniego miejsca.

  2
  5
  • SzalonyC-return pisze:

   Drogi Przyjacielu nie wypominaj napisania “mstów” z małej litery, to nie przejaw braku szacunku tylko jak mniemam niedopatrzenie. W swojej wypowiedzi Mstów i Warta SzalonyB pisał wielką literą. Idąc Twoim tokiem rozumowania Twoje karygodne błędy w interpunkcji ktoś może odebrać jako sytuację w której zamiast iść na lekcję języka polskiego wolałeś iść pojeździć rowerem. A ja jestem przekonany, że również pisałeś swój tekst w pośpiechu i zapewne późną nocą. To tak tytułem wstępu. Teraz przejdźmy do meritum Twojej wypowiedzi. Po pierwsze może nikt z zawodników Laguny nie kosił trawy na boisku, ale za to teren wokół boiska już tak. “Profesjonalnych” zawodników pierwszej drużyny też nie widziałem ani z kosiarką ani z kosą. Murowa jest koszona i przygotowywana przez pracowników pewnej firmy w godzinach ich pracy. Zastanawiam się czy do gminy przedstawione są faktury z tej firmy za usługi z tytułu utrzymania obiektu? W wykazie zamieszczonym w artykule jest napisane, że utrzymanie murawy i obiektu jest kosztowne więc można zakładać, że jakieś faktury gdzieś są.
   Po drugie zgadza się sędziowie opłacani są przez Wartę z góry – rzecz jasna z pieniędzy z dotacji z gminy, czyli de facto z naszych podatków. Skora tak to dlaczego Prezes zażądał zwrotu kosztów z tego tytułu od drugiej drużyny Warty czyli popularnej Laguny? Stawiając to jako jeden z warunków zgłoszenia drugiej drużyny do rozgrywek. Pieniądze dostał. W tym samym czasie podobno zwracał się do Wójta o zwiększenie subwencji z tytuły zgłoszenia drugiej drużyny. Ostatecznie subwencja nie została zwiększona.
   Po trzecie jasne obiekt jest piękny i utrzymanie go kosztuje na pewno wiele. Piszesz o lodowisku. Z tego co wiem na jego powstanie była osobna dotacja. Podobnie jak na inne inwestycje w klubie. Na orliku trenują przy świetle drużyny Krasic, Mokrzeszy i Laguny. Prąd kosztuje – nas podatników. Pamiętaj o tym. To nie są prywatne pieniądze. Poza tym w jakimś celu ten orlik powstał, to chyba nie jest pomnik za życia tylko kompleks sportowy w celu szerzenia kultury fizycznej. Przynajmniej tak jest napisane w statucie klubu Warta Mstów. A jeżeli to taki problem to można wprowadzić opłatę za korzystanie z orlika – myślę, że pasjonaci piłki nożnej zapłacą. Czy przy takim kompleksie nie było chętnych firm, gotowych wnieść wkład finansowy na zasadzie sponsoringu? Oczywiście, że były i pewnie są. Tylko pytanie czy jest wola z Zarządu, żeby ktoś z zewnątrz miał wpływ na kształtowanie planów klubowych i inwestycyjnych? W mojej opinii – nie.
   Po czwarte. Masz rację klubem powinien zarządzać Zarząd, a nie kibice. Ale powiedz mi czym i po co jest klub bez kibiców? Wyobrażasz sobie Legię czy Lecha bez kibiców? Historia pokazuje konflikty na linii klub – kibice. Rezultaty są znane.
   Po piąte i być może najistotniejsze. Masz rację to kraj demokratyczny i lud może wybrać sobie nowego Wójta czy Prezydenta. Jeśli chodzi natomiast o Prezesa Warty Mstów to już nie jest takie proste. Otóż Prezesa wybiera spośród siebie Zarząd (w większości pracownicy firmy, której przypadkowo właścicielem jest obecny Prezes). Zarząd natomiast wybierają członkowie kluby podczas walnego zebrania. Otóż na to zebranie nie zostali zaproszeni wszyscy członkowie klubu tylko Ci, którzy gwarantowali wybór “odpowiedniego” Zarządu. Jest takie przysłowie – jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Czy tak jest w tym przypadku – niech każdy odpowie sobie sam. Pamiętaj, że ludzie w gminie Mstów widzą i wiedzą pewne rzeczy. Niektórzy myślą, że tak nie jest, że czarne jest białe, a ich racja jest najważniejszą racją, tym bardziej jeśli otaczają się “przyklaskiwaczami”.
   Kończąc te całe dywagację chcę głośno powiedzieć, że my mieszkańcy Mstowa, my kibice nie zgadzamy się na to, żeby Warta Mstów była pośmiewiskiem w powiecie i żądamy wyjaśnień takiej sytuacji od Zarządu klubu, a nie od bezimiennych na forum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *