zachmurzenie duże
16°
12°
czwartek
Reklama
Wybory do Parlamentu Europejskiego
20 maja 2024 r. | 11:59
0

9 czerwca 2024 roku w całym kraju odbędą się wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego. W całej Polsce wybieramy 53. europosłów, z czego siedmiu w naszym okręgu obejmującym całe województwo śląskie.

Na kandydata można oddać tylko jeden głos.

Kandydaci w naszym okręgu:

Lista nr 1
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 GRAMATYKA Michał Sebastian radca prawny Tychy członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
2 KIEPURA Henryk polityk Wręczyca Wielka członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
3 STRACH Piotr Paweł nauczyciel Konopiska członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
4 MILAS Jolanta Elżbieta ekonomista Katowice nie należy do partii politycznej
5 WOJTUSIAK Karina Kinga socjolog Sosnowiec nie należy do partii politycznej
6 PINDEL Mateusz Józef wyższy urzędnik samorządowy Jeleśnia członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
7 OSMALAK Łukasz Tomasz inżynier informatyk Mikołów członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
8 KANCLERZ Ilona Grażyna przedsiębiorca Katowice członek partii politycznej: Śląska Partia Regionalna
9 KOWALCZYK Elżbieta dyrektor handlowy Gliwice członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
10 KARASEK Bronisław inżynier transportu Gołkowice członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

Lista nr 2
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 SYPNIEWSKI Marcin prawnik Katowice członek partii politycznej: Konfederacja Wolność i Niepodległość
2 FRITZ Roman Henryk przedsiębiorca Rybnik członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
3 GRAJNY Robert Łukasz administrator systemów komputerowych Czechowice-Dziedzice członek partii politycznej: Ruch Narodowy
4 PECKA Jacek przedsiębiorca Bielsko-Biała członek partii politycznej: Polska Jest Jedna
5 MODZELEWSKA Bożena Krystyna doradca polityczny i publiczny Ruda Śląska członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
6 SARRÉ Sebastian Jakub przedsiębiorca Zbrosławice członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
7 BOCZEK Hanna Dorota przedsiębiorca Świerklany członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
8 MEHLICH Natalia Maria ratownik wodny Rybnik członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
9 RYSZKA Katarzyna doradca finansowy Chorzów członek partii politycznej: Ruch Narodowy
10 SOŚNIERZ Dobromir Andrzej polityk Katowice członek partii politycznej: Wolnościowcy

Lista nr 3
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY-NORMALNA POLSKA W NORMALNEJ EUROPIE
Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 KORWIN‑MIKKE Janusz Ryszard publicysta Warszawa członek partii politycznej: KORWiN
2 STERNAL Ewa Magdalena bosman żeglugi śródlądowej Gliwice nie należy do partii politycznej
3 URBAŃCZYK Maciej Krzysztof geolog Rybnik nie należy do partii politycznej
4 MIERZEJEWSKI Jakub Piotr specjalista do spraw stosunków międzynarodowych Częstochowa nie należy do partii politycznej
5 ŚLĘCZKA Justyna pracownik biurowy Jaworzno nie należy do partii politycznej
6 MORCIŃSKA Izabela Maria asystentka stomatologiczna Łaziska Górne nie należy do partii politycznej
7 BRZĄKALIK Grażyna Katarzyna asystentka stomatologiczna Ornontowice nie należy do partii politycznej
8 PALIŃSKI Mateusz Mariusz filozof Ogrodzieniec nie należy do partii politycznej
9 WRÓBEL Ewa Paulina archiwista Tychy nie należy do partii politycznej
10 WASILEWSKI Przemysław Robert zarządca nieruchomości Dąbrowa Górnicza członek partii politycznej: Nowa Demokracja-Tak

Lista nr 4
KOMITET WYBORCZY POLEXIT
Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 SKÓRA Tomasz Stanisław dyrektor finansowy Dąbrowa Górnicza członek partii politycznej: Kongres Nowej Prawicy
2 SZWED Edmund menedżer marki Elbląg nie należy do partii politycznej
3 FORTOŃSKI Tomasz nauczyciel historii Dąbrowa Górnicza członek partii politycznej: Kongres Nowej Prawicy
4 JASZCZURA Grzegorz Leszek emeryt Dąbrowa Górnicza nie należy do partii politycznej
5 ŁUBINA Małgorzata Józefa farmaceuta Sosnowiec nie należy do partii politycznej
6 KMIOTEK Dariusz Jan inżynier budownictwa Dąbrowa Górnicza nie należy do partii politycznej
7 WOŹNIAK Małgorzata pielęgniarka Sosnowiec nie należy do partii politycznej
8 ZABIEGAŁA Witold Grzegorz recepcjonista hotelowy Bogatynia nie należy do partii politycznej
9 MUSIALIK Emilia pracownik biurowy Dąbrowa Górnicza nie należy do partii politycznej
10 WŁODARCZYK‑KORZENIEC Iwona Aleksandra konserwator dzieł sztuki Toruń nie należy do partii politycznej

Lista nr 5
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 BUDKA Borys Piotr nauczyciel akademicki Gliwice członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
2 NYKIEL Mirosława menedżer Bielsko-Biała członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
3 KOHUT Łukasz Marcin poseł do parlamentu europejskiego Rybnik nie należy do partii politycznej
4 SZUMILAS Krystyna Maria poseł na Sejm RP Nieborowice członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
5 KRÓL Wojciech Piotr poseł na Sejm RP Mysłowice członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
6 STACHOWICZ Katarzyna Karolina menedżer Dąbrowa Górnicza członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
7 SABAT Bartłomiej Daniel dyrektor marketingu Częstochowa członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
8 KULIK Grażyna Danuta księgowa Piekary Śląskie członek partii politycznej: Zieloni
9 WITEK Przemysław Jarosław audytor Lubliniec członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
10 GADOWSKI Krzysztof Jan mgr inż. transportu Jastrzębie-Zdrój członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Lista nr 6
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA
Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 KONIECZNY Maciej parlamentarzysta Warszawa członek partii politycznej: Lewica Razem
2 NOWICKA Wanda Hanna filolog klasyczny Warszawa członek partii politycznej: Nowa Lewica
3 SIKORA Monika Jolanta podsekretarz stanu Katowice członek partii politycznej: Nowa Lewica
4 NIEDZIELA Tomasz Damian przedstawiciel władzy samorządowej Sosnowiec członek partii politycznej: Nowa Lewica
5 SUROWIEC Ewa Janina animator kultury Bytom członek partii politycznej: Lewica Razem
6 SIKORSKI Grzegorz Mieczysław dyrektor urzędu pracy Częstochowa członek partii politycznej: Nowa Lewica
7 GRAŚ Grażyna Bogusława właściciel szkoły nauki języków obcych Rybnik członek partii politycznej: Nowa Lewica
8 URBAŃCZYK Piotr Aleksander technik mechanik - eksploatacja maszyn i urządzeń mechanicznych górnictwa podziemnego Jastrzębie-Zdrój członek partii politycznej: Nowa Lewica
9 NIEDBAŁ Marek Michał manager spółki Tychy członek partii politycznej: Nowa Lewica
10 MADZIA Magdalena kierownik działu kadr i płac Bielsko-Biała członek partii politycznej: Lewica Razem

Lista nr 7
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 WIŚNIEWSKA Jadwiga Maria poseł do Parlamentu Europejskiego Koziegłowy członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
2 JAKI Patryk Tomasz poseł do Parlamentu Europejskiego Warszawa członek partii politycznej: Suwerenna Polska
3 KLOC Izabela Helena poseł do Parlamentu Europejskiego Kobiór członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
4 MATUSIAK Grzegorz energetyk Jastrzębie-Zdrój członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
5 MAŃKA‑SZULIK Małgorzata Maria politolog Zabrze nie należy do partii politycznej
6 PUDA Grzegorz Paweł parlamentarzysta Bielsko-Biała członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
7 MALIK Ewa Danuta poseł na Sejm RP Sosnowiec członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
8 KALATA Andrzej Jerzy senator RP Milówka członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
9 TOBISZOWSKA Dorota Jolanta prawnik Ruda Śląska członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
10 WIECZOREK Jarosław Wiesław poseł na Sejm RP Gliwice członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Lista nr 8
KOMITET WYBORCZY NORMALNY KRAJ
Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 GRZYWA Małgorzata Barbara ekonomista Stawy Monowskie nie należy do partii politycznej
2 PUSTELNIK Adam Ferdynand historyk Pawłowice członek partii politycznej: Ślonzoki Razem
3 BARC Beata Agnieszka ekonomista Częstochowa członek partii politycznej: Normalny Kraj
4 JAŚKOWSKI Tomasz Krzysztof ekonomista Jaworzno nie należy do partii politycznej
5 RESZKE Rafał Jakub przedsiębiorca Tychy nie należy do partii politycznej
6 SZCZYGIEŁ Katarzyna Małgorzata handlowiec Bytom członek partii politycznej: Normalny Kraj
7 GRZYWA Zygmunt mechanik Stawy Monowskie nie należy do partii politycznej
8 BARAN Beata przedsiębiorca Skoczów członek partii politycznej: Normalny Kraj
9 KAMIŃSKI Krzysztof Andrzej pedagog resocjalizacji Łodygowice nie należy do partii politycznej
10 MATLAKIEWICZ Katarzyna Lidia prawnik Łodygowice członek partii politycznej: Normalny Kraj

Lista nr 9
KOMITET WYBORCZY POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW
Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 MOL Maciej Piotr przedsiębiorca Katowice członek partii politycznej: Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
2 SAKOWSKI Szczepan Józef przedsiębiorca Boguszyce członek partii politycznej: Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
3 TOPORKIEWICZ Grzegorz Dariusz przedsiębiorca Bytom nie należy do partii politycznej
4 ŻOŁNOWSKA Elżbieta Teresa ekonomista Poręba nie należy do partii politycznej
5 CZECHOWSKA Bożena Iwona przedsiębiorca Mysłowice nie należy do partii politycznej
6 MAREK Krzysztof Henryk przedsiębiorca Chorzów nie należy do partii politycznej
7 WIDAWSKA Beata Joanna przedsiębiorca Sosnowiec nie należy do partii politycznej
8 BIERZA Kamil Szymon przedsiębiorca Rybnik nie należy do partii politycznej
9 ZAJĄC Barbara Ewelina przedsiębiorca Rybnik nie należy do partii politycznej
10 WIŚNIEWSKA Adriana przedsiębiorca Bytom nie należy do partii politycznej

Lista nr 10
KOMITET WYBORCZY RUCH NAPRAWY POLSKI
Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 JANIK Marek Krzysztof politolog Pyrzowice nie należy do partii politycznej
2 BRODZIŃSKA Agnieszka Ewa ekonomista Sokole Pole nie należy do partii politycznej
3 SARECKI Krzysztof monter Zawiercie członek partii politycznej: Samoobrona
4 BŁACHUT Anita Izabela prawnik Wilkowice nie należy do partii politycznej
5 GAJ‑MAJKOWSKI Michał student Zabrze nie należy do partii politycznej
6 KLEKOT Krystyna handlowiec Częstochowa nie należy do partii politycznej
7 HELIS Paweł inżynier Rybnik nie należy do partii politycznej

PAWEŁ GĄSIORSKI



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *