bezchmurnie
24°
20°
poniedziałek
Reklama
MWM Brzesko
Na wniosek Wójta została podwyższona opłata za śmieci!
16 kwietnia 2021 r. | 13:23
18

Wspaniałą niespodziankę dla mieszkańców gminy Mstów przygotowali Wójt Tomasz Gęsiarz i rada gminy pod przewodnictwem Krzysztofa Choryłka. Od 1 maja za odbiór odpadów mieszkańcy zapłacą znacznie więcej. Za śmieci segregowane na wniosek wójta została podwyższona kwota z 16 zł na 23 zł, a za śmieci niesegregowane z 32 zł na 46 zł.

Uchwała w tej sprawie dostępna jest poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI18 odpowiedzi na “Na wniosek Wójta została podwyższona opłata za śmieci!”

 1. Mieszkaniec pisze:

  To co wyprawia się w tej gminie woła o pomstę! Proszę, aby Pan redaktor zainteresował się kwestią kompostowników. Ponoć mieszkańcy mający własne kompostowniki mieli płacić mniej za śmieci…. Tymczasem wzrost o 7 zł… Przesada… W takim razie po koszeniu będę wystawiała kilkanaście worków z trawa… A co tam, w końcu place.. Mam duże podwórko, więc dużo odpadów bio…

  21
 2. Anita pisze:

  Człowiek nie ma co do gara wsadzić a tu z każdej strony pałą w łeb. Już mi te 500+ nie starcza nawet na podstawowe potrzeby… Jak tak dalej pójdzie to trzeba bedzie iść do jakiejś roboty…Tylko że w tym kraju jest mało roboty dla człowieka z moim wykształceniem. I ja sie pytam, jak żyć ? Jakby jakie wybory znowu zrobić żeby Andrzej po raz wtóry przybył do naszego mstowa to by może troche lepiej było, może by co porawił. A tak – musztarda po obiedzie. Wyborów nie bedzie szybko. Albo, jakby się do niebios pomodlić, żeby jakiego Obajtka nam dali, co by poprawił w tej gminie co trzeba..Ale zapomnieć można, Obajtek teraz ratuje Orlen po poprzedniej ekipie co go prawie sprzedała niemcom i ruskim w stosunku 40/60% . Wszytko na nic… A żeby taka Pani Beata, co wójtowała jak sie należy, przyjechała i pokazała palcem naszym jak i co polepszyć, to by może było lepiej…Ale zapomnieć można bo pani Beata w UE się udziela i pewno czasu nie bedzie na nas miała…Marność nad marnościami nam została mstowiacy…Człowiek szczęścia nie miał w miłości, to może w kartach by się jako ułożyło? Ale co z tego ? Na totolotka też pieniądze trzeba, za darmo kuponu nikt nie da…

  14
  3
  • SzalonyB pisze:

   Jak się na PiS głosowało to się tak ma ? jeśli nie rozumiesz ze przez 500+ płacisz za wszystko o 1000 zł więcej to gratuluję! Więcej socjalizmu będzie nam lepiej!

   9
   1
   • SzalonyB pisze:

    Sorki nie przeczytałem do końca, nie zrozumiałem aluzji. Wybacz ?

    5
    1
   • Emerytka pisze:

    Powariowali już chyba w tej gminie całkowicie!
    U nas w domu jest 7 osób, a więc muszę zapłacić rocznie aż 1932 złote za śmieci tylko.
    A gdzie reszta?
    Dawniej to jeszcze były ulgi dla większych rodzin, a teraz wszystkich olewają!
    Banda!!

 3. Mieszkanka pisze:

  DZIĘKUJEMY!DZIĘKUJEMY!DZIĘKUJEMY!
  ?

  7
  6
 4. jaki pisze:

  Szykuje sie też podwyzka za gaz “Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził zmiany. PGNiG OD umotywowało złożenie do regulatora wniosku o podwyżkę utrzymującym się od początku roku wzrostem cen gazu na Towarowej Giełdzie Energii, która stanowi główne źródło pozyskania paliwa gazowego przez PGNiG OD.”.
  Rząd czeka aż gaz zrobi jeszcze więcej ludzi a potem to samo co z groszkiem – koszenie po kieszeniach 🙂
  A to nie wszystko bo oczekiwaniu na 2024 …:
  “Rząd i KE chcą, by od 2024 r. ceny gazu dla Kowalskiego nie były już państwowo regulowane. Za 3 lata zapłacimy zatem tyle, ile zażąda dostawca. Na razie na rynku króluje państwowy PGNiG – 83 proc rynku. – Taka dominacja oznacza drożyznę dla obywateli, ale krociowe zyski dla państwa, Gdyby zatem PGNiG, który dominuje na rynku odbiorców indywidualnych (ok. 83 proc rynku wg. URE – red.) zachowało się jak przedsiębiorstwo, to od 2024 r. systematycznie podwyższałoby ceny na rynku indywidualnych odbiorców gazu, aż do poziomu ok. 100 proc. obecnej jego ceny.”
  Do tego drożejący galopem prąd i niedługo będziemy w ciemnogrodzie Mstowie siedzieć przy świeczkach. Cięzko będzie to zgonić na Tuska ale plebs wszystko kupi.

  • Śmieciowy pisze:

   A mnie podwyżka nie dotyczy, bo zapłaciłem za śmieci wcześniej, z góry za cały rok, i mogą mnie teraz w cztery litery pocałować???

   1
   5
 5. Admin pisze:

  łubudubu,łubudubu ,niech nam żyje prezes naszego klubu

  7
  5
  • SzalonyB pisze:

   Jak się na PiS głosowało to się tak ma ? jeśli nie rozumiesz ze przez 500+ płacisz za wszystko o 1000 zł więcej to gratuluję! Więcej socjalizmu będzie nam lepiej!

   4
   1
 6. ccc pisze:

  I tak wiele mniej jak w ościennych gminach, przykładowo Olsztyn 29 zł za segregowane, Poczesna 31 itd, my wam zazdrościmy wójta i radnych, bo naszych z przyjemnością ścignelibyśmy

  3
  14
 7. Olek pisze:

  Na tyle nam starczy współpracy z pisiorami+

  13
  1
 8. Angela pisze:

  Nie ma czego zazdrościć… co chwilę podwyżki, nagrody dla siebie i machloje jakich wstyd…

 9. Hipolit pisze:

  No i wyszykował nam nasz wójcina niespodziankę!
  Jak do tej pory w gminie greka rżnęli, że niby o niczym w sprawie śmieci nie wiedzą, że podwyżek nie będzie.
  A Tu BĘC!!!!!
  Taczki przygotować trza!

  7
  2
 10. Zdenerwowana pisze:

  Paranoja jakaś z tymi ciągłymi podwyżkami na śmieci w naszej gminie.
  W ciągu 2 lat prawie 300 procent podnieśli bo było 8zł przecież.
  Skoro wójt nie potrafi sobie z tym poradzić,to powinienien zrezygnować z funkcji.
  Albo zrobić nowe wybory.

  8
  1
 11. Kacper pisze:

  Jeszcze sio nie obłowił i kolegów nie dorobił zresztą do czego on się nadaje miał misję do spelnit za stołek i spełni czym głupszy to lepszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *