słabe opady śniegu
-3°
środa
Reklama
Policja spotkała się z seniorami z gminy Mstów
17 czerwca 2021 r. | 11:50
0

Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wspólnie z instytucjami zajmującymi się wypłacaniem świadczeń emerytalnych i rentowych rozpoczął kampanię "Senior@NET”. Działania podejmowane w ramach akcji mają zachęcić emerytów i rencistów do korzystania z usług bankowych przy otrzymywaniu i przechowywaniu środków pieniężnych, w celu zapobieżenia ich utracie w wyniku kradzieży czy oszustwa.

Częstochowska Policja wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - Oddział Regionalny w Częstochowie są autorami kampanii "Senior@NET”, która skierowana jest do osób starszych zamieszkujących na terenie miasta i powiatu.

W ramach akcji zaplanowano liczne spotkania z seniorami, podczas których omawiane będą podstawowe zasady bezpieczeństwa w odniesieniu do oszustw dokonywanych na ich szkodę. Policjanci podczas prelekcji zapoznają seniorów z metodami działania przestępców i poinformują jak chronić swój majątek.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak nie dać się oszukać przestępcom, jak zabezpieczyć swoje oszczędności przed kradzieżą oraz jak założyć darmowe konto bankowe. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *