zachmurzenie umiarkowane
22°
22°
wtorek
Reklama
Policja w Urzędzie: Sprawa Krzysztofa Kubata trafiła do Sądu. Wygrał i teraz przewodniczący rady może mieć kłopoty!
17 października 2019 r. | 10:30
13

Zakończył się finał sprawy rzekomego zakłócania przez Krzysztofa Kubata spotkania z sołtysami, które odbyło się w Urzędzie Gminy Mstów. Wczoraj Sąd Rejonowy w Częstochowie umorzył postępowanie.

Przypominam, że chodzi o spotkanie dla sołtysów, które odbyło się 6 marca w urzędzie. Na spotkanie to, jako obserwator, wybrał się Krzysztof Kubat. To nie spodobało się Przewodniczącemu Rady Krzysztofowi Choryłkowi, który zawiadomił policję, twierdząc przy tym, że Kubat wykrzykuje dziwne słowa, zachowuje się nieprzyzwoicie i nie może uczestniczyć w tym spotkaniu. To samo zeznał na Policji.

Na miejsce przybyli dwaj funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kłomnicach, którzy podjęli się tej interwencji. Policjanci bardzo dobrze znają Kubata. Jeden z nich to jego kontrkandydat w wyborach, a drugi to mąż urzędniczki z tutejszego urzędu.

Kubat niezgodnie z prawem został usunięty z sali, co podkreślił Sąd Rejonowy w Częstochowie. Kubat nie przeszkadzał i zachowywał się kulturalnie, co było widać na nagraniu ze spotkania.

Sprawa będzie miała z pewnością ciąg dalszy, gdyż Kubat zapowiada zawiadomienie Prokuratury w sprawie z art. 66 kodeksu wykroczeń oraz art. 233 kodeksu karnego, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

PAWEŁ GĄSIORSKI13 odpowiedzi na “Policja w Urzędzie: Sprawa Krzysztofa Kubata trafiła do Sądu. Wygrał i teraz przewodniczący rady może mieć kłopoty!”

 1. dzik pisze:

  REFERENDUM REFERENDUM

  45
  4
 2. WARTA pisze:

  WRESZCIE , ODWAŻNIE PAN KUBAT ZACZĄŁ ROBIĆ PORZĄDKI . BRAWO ! POPIERAMY , BO TAKICH I INNYCH SPRAW JEST WIĘCEJ , KTÓRYMI POWINIEŃ ZAJĄĆ SIĘ SĄD I PROKURATURA.

  57
  4
 3. Lesniczy pisze:

  Wreszcie ktoś dobiera się do d…py tym świętym krowom!

  58
 4. jk pisze:

  ktos probuje rozkruszyc ten beton i bardzo duza chwala mu za to

  54
 5. widzx pisze:

  ooooo,,, wypełzły karaluchy spod poduchy!!
  a może by zadać pytanie dlaczego SĄD UMORZYŁ?

  bo pan Kubat został NAJPIERW ukarany GRZYWNĄ (?!),ale się odwołał i zarządał ponownego przesłuchania wielu osób, pół Częstochowy i okolic !
  więc Sąd uznał, że potencjalna kara (grzywna) przekroczy koszty całego dalszego postępowania i nie warto, stąd umorzył sprawę.
  ot, i całA HISTORYJA.

  6
  43
  • anonim pisze:

   a kto ukarał go grzywnę ? te dwa krawezniki ?

   44
   1
  • Krzysztof Kubat pisze:

   Szanowni Państwo,
   Pragnę sprostować niektóre nieprawdziwe tezy, które formuowane są
   na tym forum.
   Otóż zasada jest taka,że jeżeli chcą Ci wlepić mandat,a uważasz,ze nie popelniłeś czynu niezgodnego z prawem,to sprawa kierowana jest do sądu.
   W moim przypadku Sąd Rejonowy uznał, iż gromadzony materiał w postaci zeznań i dowodów nie daje podstaw do uznania mnie za winnego.
   Zwracam uwagę iż to ,p.Choryłek był głównym i bezposrednim sprawcą zamieszania i wezwania policji na salę sesyjną ,a później kilkunastu sołtysów z naszej gminy na składanie zeznań w tej sprawie
   Pan Choryłek winien też zdawać sobie sprawę z tego,że do protokołu składał zeznania pod odpowiedzialnością karną,o czym był uprzedzany.

   52
   4
 6. aspirant pisze:

  A skąd ty taki zorientowany jesteś ,widzx-u”?!
  Sugerujesz, że SĄD się wystraszył?
  A może walnij się najpierw w swoje bezmózgowie, zanim coś takigo napiszesz..

  45
  2
  • widzx pisze:

   czytaj ze zrozumieniem “aspirancie”. w mojej wypowiedzi nie było żadnej sugestii.
   Sąd się niczego nie wystraszył, ma swoje procedury i je zastosował.
   ps. Czasem walka z DEBILAMI za pieniądze podatnika nie ma sensu i pociąga za sobą duże niepotrzebne koszty, stąd taka pewnie decyzja sądu.

   17
   34
 7. Andzia pisze:

  Uważam Pana Krzysztofa za super gościa robi dobrą robotę dobierając się do dupy tym wszystkim, którzy chodzą jak swięte krowy w Urzędzie Gminy za innego Włodarza bardziej rystrykcyjnego był tam porządek .Wspieram póki co Pana Krzysztofa Kubata

  42
  5
 8. Choryleb pisze:

  Chorylek zawsze mowil za duzo i bezsensu, A gownoburze to jego drugie imie! 😉 oby dostal po dupie..!.

  53
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *