zachmurzenie duże
22°
21°
niedziela
Reklama
Policjanci na spotkaniu profilaktycznym „Przeciw Pijanym Kierowcom” w Mstowie
17 stycznia 2024 r. | 11:17
0

W miniony weekend w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie na zaproszenie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dzielnicowy asp. szt. Paweł Kuban z Komisariatu Policji w Kłomnicach wraz z sierż. szt. Marcinem Knysakiem z częstochowskiej „drogówki” przeprowadzili prelekcję na temat zagrożeń wynikających z kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu.

W miniony weekend w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie zostały zorganizowane przez Wójta Gminy oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dwa spotkania z mieszkańcami Mstowa, dotyczące tematyki osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Spotkanie to zainaugurowało udział Gminy Mstów w kampanii „Przeciw Pijanym Kierowcom”, której celem jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia.

W spotkaniu czynnie uczestniczyli również przedstawiciele Policji, dzielnicowy asp. szt. Paweł Kuban z Komisariatu Policji w Kłomnicach oraz sierż. szt. Marcin Knysak z częstochowskiej „drogówki”, którzy przeprowadzili z uczestnikami spotkania prelekcję dotyczącą skutków i konsekwencji prawnych w związku z kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu. Policjanci przypominali, że jazda po alkoholu jest ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia nie tylko kierowcy, ale także innych osób.

Policjanci zwracali również uwagę aby reagować na osoby, które po alkoholu wsiadają za kierownicę samochodu i uniemożliwiać im dalszą jazdę. Nietrzeźwy kierowca może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze, a niejednokrotnie i do tragedii.

Podczas spotkania stróże prawa poruszyli również kwestie widoczności na drodze. Przypominali, że korzystanie z elementów odblaskowych jest obowiązkowe dla pieszych, którzy poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Policjanci zachęcali jednak do korzystania z odblasków zawsze, nie tylko poza miastem, po zmroku, czy w warunkach słabej widoczności.

Po zakończonej prelekcji słuchacze wysłuchali występu zespołu muzycznego „Vołosi”.

Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał pakiety zawierające zapachowe zawieszki do samochodu oraz broszury i ulotki o tematyce profilaktycznej dotyczące kampanii "Przeciw pijanym kierowcom". /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *