słabe opady śniegu
-3°
środa
Reklama
Policjanci odwiedzili przedszkolaków z Mstowa
01 czerwca 2022 r. | 13:01
0

Policjanci z częstochowskiej drogówki dbają o bezpieczeństwo najmłodszych, wpajając im najważniejsze zasady bezpieczeństwa. W ubiegłym tygodniu odwiedzili przedszkolaków z Mstowa, gdzie rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze.

Służba pełniona w ruchu drogowym to nie tylko kontrole pojazdów i eliminowanie z ruchu piratów drogowych. Częstochowska drogówka bardzo często prowadzi również działania profilaktyczne, mające na celu podniesienie świadomości wszystkich użytkowników dróg o zagrożeniach, jakie mogą czyhać na nich podczas podróży. Mając na uwadze to, że dzieci to doskonali słuchacze, którzy bardzo szybko się uczą, sierżant sztabowy Marcin Knysak i sierżant sztabowy Mateusz Kyzioł postanowili porozmawiać z przedszkolakami ze Mstowa o bezpieczeństwie na drodze. Podczas spotkania stróże prawa poruszyli kwestię bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, jazdy na rowerze oraz używania elementów odblaskowych.

O tym, że wszystkie dzieci lubią policjantów nikogo nie trzeba przekonywać. Franek - jeden z przedszkolaków niestety nie mógł uczestniczyć w spotkaniu z policjantami i było mu bardzo przykro, że z powodu złego samopoczucia musiał zostać w tym dniu w domu. Policyjni motocykliści postanowili więc, że przeprowadzą z nim indywidualne spotkanie. Udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie ku ogromnemu zaskoczeniu i wielkiej radości Franka porozmawiali z nim o bezpieczeństwie. Ten dzień na długo pozostanie w jego pamięci. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *