zachmurzenie duże
17°
16°
niedziela
Reklama
fot. SP w Mstowie
Szkoły z gminy Mstów otrzymały wsparcie z programu “Laboratoria Przyszłości”
16 lutego 2022 r. | 12:13
0

Wszystkie szkoły z gminy Mstów otrzymały pieniądze z Ministerstwa Edukacji i Nauki w związku z realizacją inicjatywy pn. “Laboratoria Przyszłości”.

Szkoły otrzymają pieniądze na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Wsparcie otrzymały:
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Brzyszowie - 30 000 zł
Szkoła Podstawowa im. św. Huberta w Krasicach - 30 000 zł
Szkoła Podstawowa w Mokrzeszy - 30 000 zł
Szkoła Podstawowa w Zawadzie - 30 000 zł
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie - 119 700 zł
Szkoła Podstawowa w Jaskrowie - 60 000 zł
Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Wierzby w Małusach Wielkich - 30 000 zł

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. Dzięki Laboratoriom Przyszłości, od 1 września 2022 roku do każdej szkoły podstawowej w Polsce trafi nowoczesny sprzęt, w tym drukarki 3D, mikrokontrolery czy sprzęt do nagrań. Obowiązek udostępniania ich uczniom przez szkoły wejdzie w życie od roku szkolnego 2022/23, ale w ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły będą mogły wybierać także wyposażenie dodatkowe – od narzędzi do prac ręcznych, przez gogle VR, po pomoce dydaktyczne.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *