słabe opady śniegu
-2°
-3°
sobota
Reklama
fot. UG Mstów
W gminę Mstów zainwestowano blisko 8,3 mln zł z UE
01 marca 2019 r. | 10:39
0

Polska Agencja Prasowa na podstawie danych GUS opublikowała zestawienie wartości projektów unijnych w poszczególnych gminach w Polsce. Od 2014 roku do czerwca 2018 roku w gminę Mstów zainwestowano 8 291 876 zł.

Dane te dotyczą wszystkich projektów realizowanych na terenie gminy i nie należy ich utożsamiać wyłącznie z projektami realizowanymi przez urząd. Większość pieniędzy zostało zainwestowanych w drogi (przebudowa dróg wojewódzkich i powiatowych, itp.).

Liderem zestawienia jest Warszawa ok. 17 mld zł, przed Łodzią - 7,2 mld zł i Krakowem - 5,1 mld zł. Wysoką 11. pozycja przypadła również mazowieckiej gminie Wiązowna, przez którą przebiega budowany, przy wsparciu środków unijnych, odcinek drogi ekspresowej S2 Południowej Obwodnicy Warszawy. Wartość projektu, który wywindował tak gminę, to niemal 2,3 mld zł.

Na końcu zestawienia GUS znalazły się trzy gminy wiejskie z woj. łódzkiego: Oporów, Dąbrowice i Ostrówek, gdzie wartość realizowanych projektów w połowie 2018 roku opiewała na mniej niż 25 tys. zł. /Samorząd PAP/

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *