słabe opady deszczu
piątek
Reklama
fot. facebook.com/kslaguna2017
Warta Mstów nie chce współpracować z KS Laguna
26 sierpnia 2021 r. | 11:18
3

KS Laguna nie będzie rywalizować w B-klasie jako rezerwowa drużyna Warty Mstów. Warta w dość dziwnych okolicznościach "podziękowania" Lagunie za reprezentowanie ich klubu. Od tego sezonu Lagunę będzie działać jako drużyna rezerw Orkanu Rzerzęczyce.

Poniżej oświadczenie Laguny w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI

KOMUNIKAT !!!
Minęło trochę czasu od ostatniego postu na naszym FB. W międzyczasie rozegraliśmy kilka meczów kontrolnych, co poniektórzy byli na wakacjach, jeszcze inni spędzali urlop malując płot na działce. Okazało się również, że "Zarząd" Warty Mstów zdecydował się nie zgłaszać na sezon 2021/2022 drużyny rezerw, co jednocześnie oznaczało brak możliwości dla nas kontynuowania gry w Serie B. Bardzo dziękujemy za 3 lata współpracy, czasem wyglądała ona lepiej, czasem gorzej. Szkoda jedynie słyszeć, że klub Warta, cytując, „nic nie miał z tej B-klasy” oraz „ta drużyna nie jest nikomu do niczego potrzebna”. Szkoda, że zapomniano o odmalowanych i wyremontowanych wszystkich trybunach czy też kilku zawodnikach grających u nas, którzy później zasilili pierwszą drużynę. Prawda jest taka, że gdyby nasz bramkarz nie grał w poprzednim sezonie na wiosnę w okręgówce, na bramce, prawdopodobnie, stał by napastnik, bo nie miałby kto. Nie ma sensu wymieniać innych, bo kto się w naszym środowisku obraca, dobrze wie o czym tutaj jest pisane.
Szkoda, że boisko we Mstowie będzie w weekendy przeważnie puste, bo to na nasze spotkania przyjeżdżało sporo kibiców, ale najbardziej szkoda, że chłopaki z naszej gminy, dla których „teoretycznie” jest ten klub teraz musieli szukać sobie miejsca w innej gminie, poza Mstowem. Wiadomo, nie każdy ma umiejętności, aby grać na poziomie ligi okręgowej, ale smutne jest to, że chociaż ktoś chce „pokopać się po czole”, wkłada w to sporo zdrowia i serca, to zabiera mu się tą możliwość twierdząc, że „po co to komu”.
Może i powyższe brzmi trochę jak gorzkie żale Marka Koźmińskiego podczas ostatnich wyborów na prezesa PZPN, które od początku były dla niego przegrane, ale prawda jest taka, że mając do dyspozycji boisko i szatnię, za co bardzo dziękujemy LKS Warta Mstów, na własną rękę organizując stroje, wyjazdy na mecze oraz widząc chęć wielu ludzi, którzy nam pomagali i bez których nie udałoby się stworzyć czegoś tak fajnego, teraz byliśmy zmuszeni szukać sobie nowego miejsca.

Jeszcze raz w imieniu wszystkich chciałbym podziękować LKS Warta Mstów za te trzy sezony oraz życzyć powodzenia kolegom z pierwszej drużyny Warty w nadchodzącym sezonie. Pamiętajcie, że wam zawsze będziemy kibicować, bo klub to nie tylko "Zarząd", a ludzie go tworzący, przede wszystkim grający zawodnicy.
W każdym razie udało się i miło nam poinformować, że nadchodzący sezon będziemy grać jako drużyna rezerw Orkanu Rzerzęczyce. Bardzo dziękujemy Panu Prezesowi Tomaszowi Wołkowi za propozycję, z której chętnie skorzystaliśmy.
Już w najbliższy weekend start „Bundesligi”, w niedzielę wyjazd do Szarlejki na mecz z tamtejszym Juniorem o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy naszych kibiców, którzy często podążali za naszymi zawodnikami.
Mecze „u siebie” będziemy rozgrywać na obiekcie w Rzerzęczycach. Zapraszamy również na mecze A-Klasy, w której występuje Orkan, ponieważ niejednokrotnie będzie można tam zobaczyć też naszych kolegów.
To by było na tyle, ale jakby ktoś chciał coś dodać to zapraszam do komentarzy.
Ze sportowym pozdrowieniem,
Laguna

 3 odpowiedzi na “Warta Mstów nie chce współpracować z KS Laguna”

 1. Marcin pisze:

  Szkoda że chłopaki z Mstowa nie mogą już grać w Mstowie bo fajnie się oglądało znajomych na boisku. Na okręgówkę rzadziej się chodzi bo mniej emocji i mało się kogo zna z zawodników.
  A zarząd to kto chyba jacyś „statyści” bo jak można nie zgłosić swoich chłopaków do grania przecież to parodia….

 2. Kibic Unii pisze:

  Nie bój nic , chłopaki z Unii Rędziny mecze “u siebie” będą rozgrywać w Kamyku. Tak ich wyportkowali obietnicami budowy nowego obiektu sportowego. Wójt i Prezes Klubu!!!!!
  .W nagrodę ten drugi został wybrany ponownie na prezesa klubu . 🤣
  My w Rędzinach robimy Referendum, bo tak dalej być nie będzie….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *