słabe opady śniegu
-2°
-3°
sobota
Reklama
fot. UG Mstów
Znamy treść wyroku w sprawie kłamstwa lustracyjnego Zbigniewa Bigosińskiego
11 lutego 2022 r. | 12:10
2

Sąd Okręgowy w Gliwicach przesłał mi wyrok dotyczący byłego wiceprzewodniczącego rady Zbigniewa Bigosińskiego, którego uznał za kłamcę lustracyjnego. Bigosiński odwołał się od wyroku Sądu Okręgowy w Gliwicach i dopiero Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy orzeczenie wydane przez Sąd w Gliwicach.

Sąd Okręgowy w Gliwicach orzeczeniem z dnia 27 maja 2021 r. stwierdził, że Zbigniew Bigosiński złożył niezgodne z prawdą oświadczenie, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów. Wobec lustrowanego Zbigniewa Bigosińskiego orzeczono utratę prawa wybieralności w wyborach do Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego oraz w wyborach powszechnych organu i członka organu jednostki samorządu terytorialnego oraz organu jednostki pomocniczej jednostki samorządu terytorialnego, której obowiązek utworzenia wynika z ustawy na okres 3 lat.

Jednocześnie orzeczono wobec lustrowanego Zbigniewa Bigosińskiego zakaz pełnienia funkcji publicznej, o której mowa w art. 4 pkt 2-57 i 61 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów na okres 3 lat.

Oznacza to, że Bigosiński nie tylko przestał być radnym, ale również sołtysem Mstowa.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Znamy treść wyroku w sprawie kłamstwa lustracyjnego Zbigniewa Bigosińskiego”

  1. Mstowiak pisze:

    No to do … baranów. Gdzie mu będzie lepiej, jak nie między swymi.

    10
  2. Księgowy pisze:

    Bigosiński powinien zwrócić teraz wszystkie pieniądze, które zagarnął z naszej gminy, jako nieuprawniony radny i sołtys.
    O to powinien wystąpić Wójt, bo to nasz publiczny grosz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *