zachmurzenie duże
-0°
-4°
piątek
Reklama
ZUS wciąż można wnioskować o zwolnienie z opłacania składek
25 marca 2021 r. | 12:10
0

Przedsiębiorcy z określonych branż mogą wystąpić o zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek za styczeń 2021 r. albo za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r. oraz za luty 2021 r. Wniosek RDZ-B7 można złożyć najpóźniej do 30 kwietnia 2021 r. Firmy, które mają obowiązek przekazania deklaracji rozliczeniowych - mają na to czas tylko do końca marca.

Przedsiębiorcy, którzy odczuli negatywne skutki Covid-19 wciąż mogą ubiegać się o wsparcie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi m.in. o zwolnienie z opłacania składek i świadczenie postojowe.- Wszystkie niezbędne informacje dotyczącego tego jakie branże mogą korzystać ze zwolnienia ze składek, za jakie miesiące, jakie warunki należy spełnić i do kiedy zgłaszać wnioski, by uzyskać pomoc, znajdują się w ujednoliconym pliku na stronie internetowej www.zus.pl. Wystarczy odszukać zakładkę „Koronawirus”, następnie plik „Tarcza Antykryzysowa - wsparcie ZUS” i tam już znajdziemy poszczególne instrumenty wsparcia dla biznesu. Warto się z tym dokumentem zapoznać. Być może dzięki temu przedsiębiorcy odnajdą dodatkowe informacje, które pozwolą im na uzyskanie pomocy w tym trudnym okresie pandemii - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Do tej pory ZUS przyjął ponad 7 mln wniosków, udzielając pomocy na kwotę ponad 31 mld złotych. W województwie śląskim zwolnienie ze składek przekroczyło kwotę ponad 1 mld 659 mln zł. Oddział ZUS w Częstochowie udzielił firmom ze swojego terenu działalności zwolnienia ze składek w wysokości ponad 222 mln zł.

Wnioski podobnie jak w poprzednich miesiącach należy składać przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS). To zdecydowanie skraca czas rozpatrywania dokumentów, pozwala również uniknąć wielu niepotrzebnych błędów.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *